Haberler > TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

2018 yılında bağıtlanması gereken örgütlü bulunduğumuz 7 işletmeye ait toplu iş sözleşmesinin 4’ü yapılan toplu pazarlık görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlanmasıyla yeniden imzalandı. ŞEKERBANK T.A.Ş.’de toplu pazarlık görüşmeleri devam ederken,BANKALARARASI TAKAS ODALARI MERKEZİ ve BANK MELLAT’ta ise önümüzdeki günlerde başlayacaktır.

Örgütlü bulunduğumuz işletmeler arasında ana işletme konumundaki T. İş Bankası A.Ş. XXVI. Dönem Toplu İş sözleşmesi 21 Mayıs 2018 tarihinde yapılan imza töreniyle yürürlüğe girmiş oldu.

Böylece; TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ, TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş., ANADOLU SİGORTA A.Ş. ve ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. işletmelerine ait toplu iş sözleşmeleri ile birlikte örgütlü bulunduğumuz 4 işletmede imzalamış olduğumuz yeni toplu iş sözleşmeleri yürürlüğe girdi.

Süresi sone eren BANKALARARASI TAKAS ODALARI MERKEZİ Toplu İş Sözleşmesi için 4 Haziran 2018 tarihinde, süresi 31.07.2018 tarihinde sona erecek olan BANK MELLAT Toplu İş Sözleşmesi için de muhtemelen Ağustos 2018 içerisinde Toplu Pazarlık süreci başlayacaktır.

ŞEKERBANK T.A.Ş.’de ise, son olarak 30 Mayıs 2018 tarihinde ücret zamları konusunda Banka İşvereninin vermiş olduğu teklifle birlikte toplu pazarlık süreci devam ediyor. 

 < Geri Dön